Producenci

Ostatnio przeglądane

Maska do nurkowania AQUA-SPEED ULTIMA

Nowy produkt

ULTIMA to profesjonalna maska nurkowa typu frameless.

Więcej szczegółów

89,00 zł brutto

Więcej informacji

ULTIMA to profesjonalna maska nurkowa typu frameless. Szkła mocowane są w specjalnie usztywnionej i dodatkowo uszczelnionej części kołnierza. Takie rozwiązanie przynosi wiele korzyści. Największą zaletą masek bez ramek jest zmniejszona odległość szkła od oczu. To w połączeniu z dużą, pojedynczą szybą gwarantuje zwiększone pole widzenia i lepszy kontakt z otoczeniem. Konstrukcja ta ogranicza także do minimum objętość wewnętrzną maski, co z kolei ułatwia jej przedmuchiwanie.

Kołnierz oraz pasek maski zostały wykonane z miękkiego, elastycznego i nietoksycznego silikonu, wtłaczanego techniką LSR (Liquid Silicone Rubber). Zapewnia on najwyższy komfort użytkowania, gwarantuje wytrzymałość i żywotność maski ograniczając do minimum efekt starzenia się materiału.

LSR to także wysoka odporność na uszkodzenia i gwarancja zachowania elastyczności traconej na skutek działań wysokich i niskich temperatur oraz promieni UV.

Dodatkowo, zastosowanie silikonu w kolorze czarnym całkowicie eliminuje problem przebarwień pojawiających się w miarę użytkowania maski.

Miękki silikon daje także możliwość złapania nosa palcami, co jest istotne przy wyrównywaniu ciśnienia w uszach w trakcie zanurzania oraz przy przedmuchiwaniu maski.

Silikonowy kołnierz maski posiada na obrzeżach podwójne uszczelnienie, co utrudnia wodzie dostęp do wnętrza maski oraz ułatwia opróżnienie maski z wody podczas nurkowania.

Łatwy w użyciu system regulacji paska QuickFIT pozwala na wygodne dopasowanie jego długości do średnicy głowy. Dzięki zastosowanemu systemowi odbywa się to bez oporu gwarantując jednocześnie, że podczas nurkowania nie dojdzie do niekontrolowanego poluzowania paska.

Zamontowanie regulatorów na elastycznych mocowaniach bezpośrednio na kołnierzu ułatwia dopasowanie maski do twarzy oraz umożliwia złożenie regulatorów do środka. Dzięki temu maska zajmuje mało miejsca (może więc być używana jako maska zapasowa i chowana np. w kieszeni jacketu nurkowego) oraz zmniejsza się ryzyko uszkodzenia regulatorów w czasie transportu.

Rozdwojenie paska w części środkowej ogranicza możliwość samoistnego przemieszczania się paska oraz zmniejsza jego uścisk na głowę.

Charakterystyka:

 • Bezramkowa (tylko szyba i silikonowy kołnierz maski)
 • 4 mm hartowane szkło
 • Liquid Silicone (LSR)
 • Pojedyncza szyba
 • Łatwy system regulacji pasków QUICK-FIT
 • Opakowanie: odporna na uszkodzenia kaseta

 

Opinie

Oceń 
2023-04-21

Fajna ale..

Maska super, ale mi nie do końca podpasowala do twarzy, ale dla męża super temu polecam ;)

  Napisz opinię

  Maska do nurkowania AQUA-SPEED ULTIMA

  Maska do nurkowania AQUA-SPEED ULTIMA

  ULTIMA to profesjonalna maska nurkowa typu frameless.

  17 innych produktów w tej samej kategorii:

  Śledź nas na Facebooku