Producenci

Ostatnio przeglądane

Nóż norweski Helle Viking

#96

Nowy produkt

Nóż zrobiony według starych, skandynawskich wzorców.

Więcej szczegółów

Produkt chwilowo niedostępny.

389,00 zł brutto

Więcej informacji

Nóż stały myśliwski HELLE Viking #96 to jeden z najpopularniejszych na świecie noży norweskiej firmy Helle z wieloletnią tradycją.

Ostrze to laminowana stal węglowa. Rdzeń został wykonany z wysoko węglowej, twardej stali, który został pokryty trzema warstwami elastycznej stali. Dzięki takiemu zabiegowi uzyskano bardzo twarde i odporne na pęknięcia ostrze. Stal pokrywa ciemny nalot pozostały po hartowaniu klingi, nadając jej rustykalnego stylu. Niepowtarzalne drewno brzozy karelskiej użyte do produkcji rękojeści, zostało poddane żmudnemu procesowi polerowania i natłuszczania co nadało mu niepowtarzalnego wyglądu.

Klinga ze stali węglowej, laminowanej, 3-warstwowej. Rękojeść z brzozy, full tang. Długość całkowita 218mm, długość klingi 111mm. Design: Helle, 2009

Wyprodukowano w Norwegii.

O HELLE:

Od roku 1932 noże Helle są synonimem wysokiej sztuki rzemiosła. W odróżnieniu od wielu innych wyrobów noże Helle są nie tylko przykładem stosowanej sztuki, ale są też przedmiotem do intensywnego użytkowania.

Helle w swoim zakładzie na zachodnim wybrzeżu Norwegii, koncentruje się nadal na ręcznej pracy, gdzie 45 etapów produkcji zapewnia najwyższą jakość.

Stosowana 3 warstwowa nierdzewna stal gwarantuje, że złamanie klingi jest prawie niemożliwe, przy czym ostrość pozostaje niezmieniona.

Tak jak piękne przeżycia z natury, tak też noże Helle, długo będą sprawiały radość.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku